شورای دبیران ایرکو


 • هوداد طلوعی

  در رشته روانشناسی تحصیل کرده و پیش از خروج از ایران به کار مشاوره مشغول بوده است.  او علاقه‌مند به کنشگری در زمینه حقوق بشر و حقوق بشری دگرباشان است.  از جمله کارهایی که انجام داده تدریس وبینارهای ایرکو با عنوان «مطالعه‌ای بر دگرباشی جنسی» در آموزشکده توانا، تحقیق و تنظیم گزارش  ایرکو از نقض حقوق افراد تراجنسی در ایران بمنظور ارایه به دومین شورای بررسی ادواری جهانی حقوق بشر در سازمان ملل، و هماهنگی شرکت ایرکو در رژه افتخار دگرباشان در استانبول بوده است.  هم‌اکنون در ایالات متحده دوره‌ی دکترای روانشناسی بالینی را می‌گذراند.

 • امید پارسا

  امید پارسا دانش‌آموخته‌ی علوم تغذیه است. در ایران مشاغل مدیریتی در این حوزه را به عهده داشته. همکاری خود را با ایرکو در ۲۰۱۳ با ترجمه‌ی مقاله و هماهنگی کارگروه پناهندگی آغاز کرد. در ادامه مسؤولیت‌هایی نظیر سردبیری وبسایت ایرکو، سپس مدیریت نشر گیلگمیشان را به عهده گرفت. از ۲۰۱۵ به عنوان هماهنگ‌کننده، به ساختار‌سازی و توسعه‌ی مشی اداره‌ی ایرکو مشغول بوده. کنشگر حقوق جنسی و جنسیتی است و به تحقیق در زمینه‌های سیاسی اجتماعی حقوق کوییر در جوامع توسعه یافته و در حال توسعه علاقمند است.  

   

 • امیرساسان قهرمان

   ساسان قهرمان، رمان‌نویس، کارگردان و بازیگر تئاتر، روزنامه‌نگار، و عکاس ایرانی کانادایی است. دانش‌آموخته‌ی هنرهای نمایشی دانشگاه تهران، و ادبیات انگلیسی و جامعه‌شناسی از دانشگاه یورک تورنتو است. به قلم وی هفت رمان و مجموعه‌ شعر و مقاله منتشر شده است. بنیانگزار و مدیر نشر افرا، نخستین بنگاه نشر فارسی کانادا، از بنیانگزاران «انجمن نویسندگان ایرانی کانادا» و عضو جانشین هیأت دبیران «کانون نویسندگان ایرانی در تبعید» بوده است. ساسان قهرمان، دگرجنسگرا و حامی حقوق دگرباشان جنسی است.

 • ساقی قهرمان

  ساقی قهرمان، شاعر،‌ نویسنده، و کنشگر حقوق جنسی و جنسیتی است. از بنیانگزاران ایرکو  است که در  ۲۰۰۶ در  کانادا تشکیل شد. صاحب امتیاز نشر گیلگمیشان است که در ۲۰۱۰ در کانادا به ثبت رسید. از ساقی قهرمان چهار مجموعه شعر و یک مجموعه داستان با نشر افرا منتشر شده است.

  او ابتدا مرزهای جنسی و جنسیتی را ابتدا در آثار خود به چالش کشید، سپس چهره‌‌ و نام ادبی خود را به فضای کنشگری وام داد.

دبیر افتخاری شورای ایرکو


 • حسین علیزاده

  پیشینه‌ی پانزده سال کار در سازمان‌های مردم‌نهاد، ثبت موارد نقض حقوق بشر، پژوهش امور سیاسی، کنشگری‌ حقوق جنسی و برابری جنسیتی، حمایت از پناهندگان، ارتباط با رسانه‌ها، آموزش معیارهای ایمنی و امنیتی سابقه‌ی فعالیت حرفه‌ای دارد. پیش از این، هماهنگ‌کننده‌ی منطقه‌ای سازمان جهانیOutRight Action Internation در خاورمیانه و آفریقای شمالی، که سازمان بین‌المللی مروج حقوق بشر است، بوده است. از ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹، در همین سازمان، در سمت هماهنگ‌کننده‌ی روابط عمومی نیز به کار مشغول بوده است. پیش از شروع همکاری با این سازمان، در Fellowship of Reconciliation به عنوان هماهنگ‌کننده‌ی ایران و عراق اشتغال داشته است. حسین علیزاده به فارسی و دری و انگلیسی مسلط است و عربی استاندارد را به خوبی می‌فهمد. فوق لیسانس روابط بین المللی از دانشگاه ملی تهران، و فوق لیسانس مطالعات صلح از دانشگاه نوتردام است.

برای عضویت در کانال تلگرام ایرکو اینجا کلیک کنید
عضو شوید!