آخرین خبرها
بهار آغازی بر رویش و زایش طبیعتی است که مدتی در خواب سیاه ذغال و سپید برف فرو رفته بود.

بهار آغازی بر رویش و زایش طبیعتی است که مدتی در خواب سیاه ذغال و سپید برف فرو رفته بود.

بسا برای اذهانی که در غفلت از رنگارنگی بهاری فروخفته‌اند نیز نیک باشد تا همراه با نوزایی نوروزی، قدری به زیست طبیعی طبیعت بنگرند و با پذیرش رنگین‌کمان انسانی در ساحت زیست جنسی، طعم تلخ روزگار را قدری بکاهند.

به یاد آریم که در روزگاری نفس می‌کشیم که اندک اندک از کرانه‌های دور نوای همزیستی با اقلیت‌های جنسی و پیگیری حقوق مسلم انسانی آنها شنیده می‌شود اما هنوز جامعه دگرباش ایرانی با حجم سنگینی از بی‌مهری و جفا روبروست که گاه از سوی خانواده‌ها و گاه از سوی دولت و جامعه بر ایشان روا داشته می‌شود. هنوز سنگلاخ راه پیش رو، چشم فعالان جامعه دگرباش را می‌آزارد ولی با دلی پر امید و نگاهی بر روشنایی روزنه‌های کوچک انسانی که با قهر دهر هر یک به گوشه‌ای از گستره جهان تبعید شده‌اند و سال جدید خورشیدی را دور از وطن به سر می‌برند؛ اما سخت‌کوشانه در پی به ثمر نشاندن نهال دوستی انسان‌ها با هر گرایش جنسی و جنسیتی هستند.

هرچند آرزواندیشانه به نظر می‌رسد که در سال پیش‌رو به یکباره شاهد همدلی دولت و جامعه‌ای باشیم که سالهاست در خفقان جهل گرفتار آمده است و ساختارهایی ذهنی برآمده از خرافه و تعصب تار و پود آن را برهم‌تنیده‌اند، اما با پاسداشت آموزه‌های انسانی نهفته در فرهنگ اصیل ایرانی خود می‌توان چنین اندیشید که در مسیر روشنایی قدم برداشتن، به از ایستایی در مردابی است که نفس کشیدن را برای فرزندان مام وطن سخت کرده است و سرمایه‌های انسانی آن را در انزوای تنهایی به اسارت درآورده است.

باشد که به رسم ایرانیان، پلیدی‌های اندیشگی و کرداری خود را به در آتش درانداخته و به آیین مهروزان در چرخش خورشیدی نوین، زیستی به دور از تعصب و خشونت را در سایه آگاهی و مهربانی بیاغازیم!

12832300_1244997375529875_6168894326282976573_nبه اطلاع دگرباشان ایرانی ساکن تورنتو می‌رساند، جشن سال نو در تاریخ شنبه 26 مارس 2016 ار ساعت 9 شب تا یک صبح توسط گروه چلتکه در نشانی زیر برگزار می‌شود:

598 Yonge street Toronto

گروه چلتکه،‌ گروهی مستقل از دیگرگروه‌ها و سازمان‌های فعال در زمینه دگرباشان است که با هدف فرهنگ‌سازی، بهداشت روان و کمک به‌ وجود آوردن برای جامعه‌ای سالم برای افراد گی، لزبین، تراجنسی، دوجنسگرا و اینترسکس فعالیت می‌کند. چلتکه پیش از این نیز میزبان بسیاری از جشن‌ها، گردهمایی‌ها و برنامه‌های آموزشی برای دگرباشان بوده است. از شما دعوت می‌کنیم با حضورتان بر رونق این جشن بیافزایید.

cropped-Rainbow-logoسالنامه‌ی رنگین‌کمانی‌ها سالشماری با مبنای تقویم جلالی برای بهره‌بری همه‌ی فارسی‌زبانان است. این سالنامه که در آغاز فعالیت خود در سال ۱۳۸۷ (۲۰۰۶)، در دو شمایل تحت وب و پی‌دف‌اف مناسب برای چاپ کاغذی دردسترس مخاطبان قرار گرفته بود. اکنون با ارایه‌ی نسخه‌ی موبایل خود به‌صورت رایگان به استقبال نوروز می‌آید.

تهیه شده توسط: ژوپی‌آ

برای دانلود روی تصویر کلیک کنید: