آخرین خبرها

روز مبارزه با هوموفوبیا و ترنس‌فوبیا

پیدایش هوموفوبیای درونی از رهگذر ساختارهای اجتماعی

وفا مهرآیین سردبیر وب‌سایت ایرکو – جورج واینبرگ برای اولین بار در کتاب جامعه و همجنسگرای سالم به بحث روانشناختی از هوموفوبیا پرداخت[1] و مدعی شد کسانی که از همجنسگرایان هراس دارند و در رفتارها و باورهای خود نسبت به آنان نفرت، انزجار و خشونت نشان می‌دهند، در واقع مبتلا به بیماری «همجنسگراهراسی» هستند. از آن روز تاکنون بحث درباره ... ادامه مطلب »

هنرمندان هالیوودی از حقوق دگرباشان می‌گویند.

پوستر‌هایی که در ادامه مشاهده می‌کنید شامل نظرات هنرمندان مطرح هالیوودی در زمینه حقوق دگرباشان است که توسط صفحه‌ی فیسبوکی amongothers2016 در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. سازمان ایرکو با کسب مجوز این پوستر‌ها را به فارسی ترجمه نموده که به مناسبت 17 می روز مبارزه با همجنسگراستیزی و تراجنسی‌ستیزی تقدیم شما می‌کند. امیدواریم هنرمندان محبوب خود را در این میان ... ادامه مطلب »

در باب اهمیت روز مبارزه با هوموفوبیا

نویسنده: اسماعیل فتاحی (فعال مدنی در حوزه حقوق کارگری) 17 می 2016 – بي‌گمان برخورداری از حقوق دمکراتیک و آزادي‌هايي كه امروزه در جوامع غربي یا هر نقطه‌ای از این کره‌ی خاکی شاهد آن هستيم، مرهون سال‌ها مبارزه و روشنگري صدها و هزاران انسان آزادي‌خواه است. مبارزه و روشنگری در خصوص حقوق دگرباشان جنسی نیز جدا از این موضوع نبوده ... ادامه مطلب »

آیا هموفوبیا ما را درمانده می‌کند ؟

نویسنده: شهرام کیانی 17 می 2016 در میان حوزه‌های متنوع روان‌شناسی، روان‌شناسی سیاسی همواره از کم‌ترین اقبال در میان پژوهشگران ایرانی این رشته برخوردار بوده است. بسیاری از رفتارها و ایده‌های فردی و اجتماعی را می‌توان از این رویکرد مورد تبیین و تفهم قرار داد. ما در این مقاله و به مناسبت روز هفدهم می، روز مبارزه با همجنس‌گراستیزی، سعی ... ادامه مطلب »