آخرین خبرها

دگرباشان در رسانه ها

زندگی دگرباش جنسی

این مستند آموزشی درچهار بخش تهیه شده است: در قسمت اول، ضمن شرح رویارویی شخص غیردگرجنس‌گرا با مساله گرایش جنسی و کسب هویت جنسی منطبق با میل خویش، بر آشکارسازی موفق تأکید شده است. آشکارسازی هر فردی برای خودش و دیگران، گرانیگاهی است که نقش کلیدی در چه‌گونگی شکل‌گیری شخصیت افراد در زندگی دارد. در قسمت دوم، شرح چه‌گونگی شکل ... ادامه مطلب »

ماجرای سرباز انگلیسی که اول زن شد و بعد مسلمان(+عکس)

والندر اما از مسجد محله شان شاکی است و می گوید برای نماز اجازه نمی دهند او به مسجد برود و در بخش خانم ها به ادای فرایض دینی خود بپردازد و به او می گویند او نخستین دو جنسه مسلمان است. به گزارش ایران اکونومیست: لوسی والندر از سن 14 سالگی متوجه شد که علاقه و گرایش جنسی او ... ادامه مطلب »

ترانس‌سکسوالیست‌ها با همجنسگرایان و دوجنسی‌ها فرق دارند

مطالب این مصاحبه لزومن در برگیرنده نگاه ایرکو نیست. انتشار این خبر، فقط به دلیل اطلاع‌رسانی است.    دکتر مهدی صابری، روانپزشک پزشکی قانونی عصر ایران؛ هومان دوراندیش – فیلم آینه های روبرو، که اکنون در سینماهای تهران بر پرده است، موضوع ترانس سکسوالیسم را شاید برای نخستین بار در افکار عمومی جامعه ایران مطرح کرده است. بسیاری از مردم، ترانس ... ادامه مطلب »

آمار نگران‌کننده از همجنس‌‌گرایی در کشور

یک مطالعه نشان داده است که صرف داشتن خانواده مذهبی، تاثیری بر میزان بروز رفتارهای پرخطر جنسی در افراد خانواده ندارد  فرنوش صفوی‌فر: در حالی که بسیاری از مسئولان حتی از بردن اسم اختلالات جنسی، سلامت جنسی و مانند آن شرم دارند و رویکرد بیشتر آنها، انکار مسائل و انحرافات جنسی است، تحقیقات نشان‌دهنده این است که جامعه ما نیز از ... ادامه مطلب »

همجنسگرایی در ایران

در دایره المعارف ویکی پدیا آمده است : همجنس‌گرایی یکی از گرایش‌های جنسی است‌ که مشخصه آن تمایل زیبایی شناختی، عشق رومانتیک، و تمایل جنسی منحصرآ نسبت به جنس همگون با خود فرد می‌باشد. به فردی که به جنس دیگر گرایش داشته باشد دگرجنس‌گرا و به افرادی که هم به جنس دیگر و هم به همجنس خود تمایل دارند دوجنس‌گرا می‌گویند .  به گواهی تاریخ همجنسگرایی در جوامع گوناگون ... ادامه مطلب »

رادیویی برای ترویج همجنسگرایی به زبان فارسی

رادیو “رنگین کمان” برای همجنسگرایان، دوجنسگرایان و ترنسکشوال ها به زبان فارسی پخش می شود که گفته شده از مهرماه ۱۳۹۱ شروع به فعالیت کرده است. رادیویی برای همجنسگرایان، دوجنسگرایان و ترنسکشوال ها به زبان فارسی پخش ماهواره ای خود را شکل داده است.به گزارش رسانه ایران رادیو “رنگین کمان” برای همجنسگرایان، دوجنسگرایان و ترنسکشوال ها به زبان فارسی پخش می شود که ... ادامه مطلب »

مصاحبه با يک زن همجنسگرا در ايران

وبلاگها درهاي بسته لزبينها را گشود . چه چيزي شما را واداشت تا شروع به نوشتن وبلاگ بکنيد ؟ فکر مي کنم به خاطر احساس تنهايي بود ، اميدوار بودم افراد جديد رو پيدا کنم که بتوانم باهاشون حرف بزنم . هميشه مي خواستم کسي رو مثل خودم ملاقات کنم ، اما هرگز نمي شد . بالاخره بايد قدمي بر مي داشتم و نوشتن وبلاگ ... ادامه مطلب »