آخرین خبرها

معرفی کتاب

وضعیت حقوقی دگرباشان در ترکیه

کتاب “وضعیت حقوقی دگرباشان در ترکیه” به تازگی توسط سازمان کائوس‌گ.‌ل. منتشر شده است. مقالات این کتاب نمونه‌هایی از نابرابری و تبعیض ناشی از هوموفوبیا و ترانس‌فوبیا از ابعاد مختلف را بیان می‌کند. در واقع این‌که مبارزه با هوموفوبیا و ترانس‌فوبیا می بایست از ابعاد متقاوتی از جمله سیاسی، قانونی، فرهنگی، اجتماعی و دانشگاهی صورت پذیرد امری آشکار است. بنابر ... ادامه مطلب »

انتشارات گیلگمیشان دفتر شعر تازه رامتین شهرزاد را منتشر می‌کند

داستان جدا شدن تدریجی جامعه دگرباشان جنسی ایران و درخواست‌های پناهجویی و پناهندگی آنان در دیگر سرزمین‌ها را به هزار و یک شکل گوناگون می‌توان بیان کرد. رامتین شهرزاد، این مرتبه روایت شخصی خودش از پناهندگی و پناهجویی را در قالب شعر سپید نوشته است. دفتر شعر «روز از شب گذشته بود، اسمی نداشت،» تازه‌ترین شعرهای اوست که در ترکیه، ... ادامه مطلب »

همجنسگرایی دگرجنسگرایی و چرایی آن، اثر سیمون لوی

سیمون لوی (Simon Levay) نویسنده و سخنران و عصب‌شناس انگلیسی است که به‌خاطر نوشته‌ها و پژوهش‌هایی شناخته شده است که درباره‌ی زیست‌شناسیِ گرایش جنسی دارد. وی در دانشگاه کمبریج و دانشگاه گوئتیگن درس خوانده و در دانشکده‌ی پزشکی هاروارد و موسسه‌ی سالک کار کرده است. وی دانش‌پژوهی مستقل است که در کالیفرنیا زندگی می‌کند. سیمون لوی، نویسنده‌ی بیش از ۴۰ ... ادامه مطلب »