شادباش و هشدار

شادباش و هشدار

فردا پراید زیبای استانبول برگزار می‌شود و مثل هرسال کنشگری پویا و موفق دگرباشان جنسی ترکیه را به جامعه‌ی دگرباشان ترکیه تبریک می‌گوییم.

از سوی دیگر، با توجه به شرایط اضطراری حاکم بر ترکیه، محدودیت‌های شرایط پناهندگی در ترکیه، ناامنی شدید دگرباشان در مواجهه با خشونت پلیس و مردم نسبت به دگرباشان پناهنده، هشدار می‌دهیم که در راهپیمایی افتخار استانبول، فردا، شرکت نکنید. توجه داشته باشید که یکی از این محدودیت‌ها شرکت در تجمع و راهپیمایی است، و نگرانی‌هایی نظیر خشونت فیزیکی، دستگیری، بازداشت، احتمال اخراج را در پی خواهد داشت. در صورت حمله‌ی احتمالی پلیس به راهپیمایی افتخار استانبول، فرماندار استانبول با تکیه به اختیارات قانونی فرمانداری، قادر است بدون نیاز به نظر کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل حکم اخراج شما به ایران را صادر کند. جلوگیری از اجرای این حکم بسیار دشوار است. ایرکو به زودی توصیه‌های بیشتری در راستای حفظ امنیت در دوران اقامت در ترکیه برای پناهجویان و پناهندگان دگرباش منتشر می‌کند.

 

پراید را در جمع‌های کوچک‌تر و محرمانه‌تر به دور از خطر جشن بگیرید. به امید همراهی با همه‌ی شما در راهپیمایی‌های افتخار در آمریکا و کانادا.

 

شاد و در امان باشید