مراسم رو‌نمایی از کتاب “تاریک‌خانه‌ی آدم” اثر فرشته مولوی در گالری آرتا

مراسم رو‌نمایی از کتاب “تاریک‌خانه‌ی آدم” اثر فرشته مولوی در گالری آرتا

دعوت از دوستان دگرباش ساکن کانادا

13062416_10153601391773157_4199040734401758114_nفرشته مولوی، آخرین اثر خود، «تاریک‌خانه‌ی آدم» را یکشنبه اول ماه می در گالری آرتا رونمایی خواهد کرد که در آن به مساله دگرباشان جنسی و ارتباط ایشان با محیط خانه و خانواده پرداخته است. مراسم معرفی کتاب با حضور نویسنده و حمایت نیاز سلیمی فعال حقوق بشر و دگرباشان جنسی برگزار خواهد شد.

نویسنده متولد ۱۳۳۲ در تهران، از سال ۵۵ تا ۷۷ در تهران و از سال ۷۸ در تورنتو به تدریس در رشته‌ی تخصصی‌اش، کتابداری، پرداخته است. او علاوه بر ترجمه، داستان و رمان هم نوشته است. برخی از آثار وی عبارتند از: «بلبل سرگشته»، «دشت مشوش»، «باد می‌وزد»،‌ «باغ ایرانی»، «پری آفتابی»، «خانه ابر و باد»، «نارنج و ترنج» و «کتابشناسی داستان کوتاه»

 

سازمان ایرکو نیز به نوبه خویش سپاس و قدردانی از نویسنده و برگزارکنندگان مراسم را برخود لازم می‌داند و در همین راستا از تمام دوستان دگرباش ساکن تورنتو دعوت به عمل می‌آورد تا با حضور در این مراسم همدلی و همراهی با این حرکت فرخنده فرهنگی را ابراز دارند.

مسلما فضای فرهنگی جلسه رونمایی کتاب گامی رو به جلو برای جامعه دگرباش مهاجر ایرانی است که در سایه شناخت همدیگر، می‌توانند به بحث درباره معضلات دگرباشان جنسی ایرانی در محیط خانه و خانواده بپردازند و در سایه همفکری با دیگرانی که دغدغه زیستن بهتر برای دگرباشان را آرزو دارند، خود نیز حضوری اثربخش داشته باشند. همچنانکه همگی نیک می‌دانیم، شرکت در مراسم عمومی و تماس مستقیم با دیگر افراد جامعه ایرانی از مهم‌ترین ابزارهایی است که می‌تواند به آشنایی هرچه بیشتر و آگاهی‌بخشی دقیق‌تر از چهره جامعه دگرباش کمک کند. به همین منظور در چنین مراسمی که به دور از دغدغه‌های امنیتی تجربه شده در ایران، فرصتی فراهم است تا ایرانیان گردهم آمده و برای آینده خویش چاره‌اندیشی کنند، به نظر می‌رسد همه ما یعنی دگرباشان ایرانی با حضور پررنگ خود و برقراری ارتباط سازنده و پویا با دیگر حاضران، بتوانیم نویدبخش آینده‌ای روشن برای ابراز هویت دگرباشان در جامعه سالم ایرانی باشیم.

زمان و مکان:

یکشنبه، اول ماه می، ساعت ۳ تا ۵ بعدازظهر

)Arta Gallery(

The Distillery District

14 Distillery Lane

Toronto, ON M5A 3C4