والدین و گرایش جنسی فرزندان

مراسم رو‌نمایی از کتاب “تاریک‌خانه‌ی آدم” اثر فرشته مولوی در گالری آرتا

دعوت از دوستان دگرباش ساکن کانادا فرشته مولوی، آخرین اثر خود، «تاریک‌خانه‌ی آدم» را یکشنبه اول ماه می در گالری آرتا رونمایی خواهد کرد که در آن به مساله دگرباشان جنسی و ارتباط ایشان با محیط خانه و خانواده پرداخته است. مراسم معرفی کتاب با حضور نویسنده و حمایت نیاز سلیمی فعال حقوق بشر و دگرباشان جنسی برگزار خواهد شد. ... ادامه مطلب »

آشكارسازي: راهنمايي براي والدين

مترجم: احسان پارسی آشكار سازي هنگامي است كه كسي كه گي، لزبين يا دوجنسگرا است، ديگران را از هویت جنسي خود آگاه می‌کند. آشكارسازي مي تواند امر مشكلي باشد زیرا انسان‌ها به صورت عمومی نسبت به رفتار متفاوت دیگران احساس نگراني مي كنند كه ممکن است وقتی ديگران آنها را بشناسند با آنها داشته باشند. با اينكه آشكارسازي مي تواند ترسناك ... ادامه مطلب »

گزارش بدیل و مشترک سازمان‌های جامعه مدنی از عملکرد جمهوری اسلامی ایران در اجرای کنوانسیون حقوق کودک

ارسال شده در چهارچوب کاری کمیته سازمان ملل در بررسی گزارش‌های ادواری سوم و چهارم حقوق کودک در جمهوری اسلامی ایران این گزارش مشترک با هدف جلب توجه کمیته حقوق کودک در سومین و چهارمین گزارش‌های ادواری بر عملکرد جمهوری اسلامی ایران در اجرای کنوانسیون حقوق کودک (CRC) نوشته شده است. این گزارش حاصل تلاش‌های ۲۱ سازمان حقوق بشری و بین‌المللی ایرانی ... ادامه مطلب »

وقتی که فرزندمان می‌گوید «همجنسگرا هستم»، چه باید بکنیم؟

چند توصیه‌ی مهم برای والدینی با فرزند همجنسگرا  تصور کنید تازه متوجه شده‌اید که فرزندتان همجنسگرا یا ترنسجندر است، چه واکنشی نشان می‌دهید؟ خود را مقصر می‌دانید و از خود می‌پرسید «کجا اشتباه کردم؟»، یا دچار اندوه می‌شوید و با خود می‌گویید «این همان بچه‌ای نیست که خیال می‌کردم می‌شناسم و دوست‌اش داشتم» شاید هم  نگران شوید که مبادا کتک‌اش ... ادامه مطلب »