حقوق جهان

تصویب قوانین ناقض حقوق  بشر برای حکومت‌ها هزینه‌های سنگین دارد و لازم است حکومت‌ها برای آسیب ندیدن ملت‌ها از این هزینه‌ها، نسبت به لغو قوانین ضد برابری انسان‌ها و ضد دگرباشان، عاقلانه و داوطلبانه اقدام کنند.

تحریم اوگاندا به علت وضع قوانین ضدهمجنس‌گرایی چندی پیش پارلمان اوگاندا طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن حتی “ترویج و یا به رسمیت شناختن همجنسگرایی از طریق و یا به کمک یک نهاد دولتی در داخل اوگاندا و نهادهای غیر دولتی در داخل و خارج این کشور” جرم محسوب می‌شود و به موجب آن همجنس‌خواهان و “مروجان” همجنسگرایی ... ادامه مطلب »

پارلمان لوکزامبورگ، با رای اکثریت 56 در برابر 4، لایحه ازدواج همجنسگرایان را تصویب نمود.

مترجم: امید پارسا منبع: pinknews این لایحه علاوه بر ازدواج زوج‌های همجنس، قوانین مربوط به فرزندخواندگی این زوج‌ها را نیز شامل‌ می‌شود. پارلمان لوکزامبورگ تنها یک مجلس دارد و تصویب این طرح در مجلس نمایندگان، به عنوان تصویب نهایی تلقی می شود. بر اساس اعلام مجلس نمایندگان لوکزامبورگ، این قانون از ابتدای سال 2015 به اجرا در خواهد آمد. Viviane Loschetter  از ... ادامه مطلب »

افت و خیز قوانین هند در برخورد با افراد دگرباش جنسی

هند کشوری وسیع با جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون نفر است. با چنین جمعیتی به کار بردن اصطلاح اقلیت جنسی برای 8 درصد* از این جامعه که قریب به 100 میلیون نفر خواهد شد، کمی ناملموس است و  هنگامی که پای نقض حقوق دگرباشان در هند به میان می آید با جمعیتی بیش از کل جمعیت ایران ... ادامه مطلب »

فرماندار آریزونا قانون ضد همجنس گرایی را نپذیرفت.

آریزونا، در جنوب غربی آمریکا، به طور سنتی، از جامعه ای راست گرا، محافظه کار و اغلب حامی حزب جمهوریخواه تشکیل شده است جن بروئر، فرماندار آریزونا لایحه جدیدی که ‘ضد همجنس‌گرایی’ توصیف شده بود را وتو کرد. این قانون درخواست می‌کرد به کاسبان و تجار این ایالت اجازه داده شود با استناد به باورهای مذهبی خودشان از ارایه خدمات ... ادامه مطلب »

روزنامه اوگاندایی فهرستی از اسامی همجنس‌گرایان منتشر کرد

همزمان با آن که رئیس‌جمهوری اوگاندا سند قوانین سختگیرانه جدید برای همجنس‌خواهان را امضاء کرد، یک روزنامه عامه‌پسند در این کشور فهرستی از اسامی همجنس‌گرایان اوگاندایی منتشر کرده است. روزنامه عامه‌پسند رِد پِپِر (فلفل قرمز) تنها یک روز پس از آن که یوری موسونی، رئیس جمهوری اوگاندا، متن قوانین جدید تصویب شده علیه همجنس‌گرایان را کلیک امضاء کرد، در سر تیتر خود ... ادامه مطلب »

رئیس جمهوری اوگاندا قانون ضد همجنسگرایی را تایید کرد.

یووری موسوینی، رئیس جمهور اوگاندا قانونی را تأیید کرده است که بر اساس آن برای همجنس‌گرایان مجازات سنگین‌تری در نظر گرفته می شود و حتی اگر کسی اطلاعات خود را از وجود چنین رابطه‌ای به پلیس گزارش نکند، مجرم شناخته خواهند شد. یکی از سخنگویان دولت اوگاندا گفته است که آقای موسوینی قصد داشت “در مقابل فشارهای غرب وجهه مستقلی” ... ادامه مطلب »

اسکاتلند ازدواج همجنسگرایان را قانونی نمود.

با اکثریت رای 105 به 18 لایحه ازدواج و داشتن شریک در اسکاتلند در پارلمان این کشور تصویب شد. اکنون اسکاتلند هفدهمین کشور در جهان است که به ازواج همجنس رای داد. مراسم های ازدواج به زودی در پاییز امسال شروع می شود. با تصویب این لایحه اسکاتلند به حوزه های قضایی انگلستان و ولز در زمینه ایجاد حق ازدواج ... ادامه مطلب »

رئیس‌جمهوری اوگاندا طرح ضدهمجنس‌گرایی را رد کرد

یووری موسوینی، رئیس‌جمهوری اوگاندا از امضای طرح ضدهمجنس‌گرایی مصوب مجلس خودداری کرد. آقای موسوینی از رئیس مجلس اوگاندا انتقاد کرده است که چرا این طرح را بدون آن‌که تعداد نمایندگان به حد نصاب برسد، تصویب کرده است. گفته می‌شود هنگام کلیکرای‌گیری درباره این طرح، تعداد نمایندگان حاضر در جلسه به حد نصاب نرسیده بود. با این‌حال رئیس‌جمهوری اوگاندا همجنس‌گرایی را پدیده‌ای ... ادامه مطلب »