سلامت

نامه ایدز آلیانس را امضا کنید، اگر موافقید!

نامه‌ای برای درخواست از بانک جهانی و سازمان بهداشت جهانی برای در نظر گرفتن نیازهای ویژه جامعه رنگین‌کمانی و سایر گرو‌ه‌های به حاشیه رانده شده ترجمه توسط: سوده راد هر سال میلیون‌ها نفر از افرادی که به حاشیه رانده شده اند در سراسر دنیا از دسترسی به خدمات بهداشتی و سلامتی که نجات‌بخش جانشان است محروم می‌شوند. حالا فرصتی دست ... ادامه مطلب »

معرفی ویدیوی «زندگی با یک سگ سیاه» به مناسبت روز جهاني پيشگيري از خودكشي

برای اقلیت‌های جنسی که تحت ستم و تبعیض فهمیده نشدن قرار می گیرند خودکشی  متاسفانه واژه ی آشنایی در همه جای دنیاست. با هر اقلیت جنسی‌ای که آشنا باشید حتماً می‌توانید گزارش‌هایی در مورد اقدام خود او یا هم‌حس-هایش به خودکشی از او بشنوید. خودکشی در نگاه اعضای جامعه دگرباشان جنسی گاهی تنها راه حل ممکن به نظر می‌رسد چرا ... ادامه مطلب »

بیماری‌های آمیزشی متداول و علائم‌شان

توضیح : در این متن اشاره مختصری به برخی از بیماری ها آمیزشی شده و این متن شامل همه بیماری ها و علائم نمی شود. فهرست بیماری آمیزشی چیست کلامیدیا – Chlamydia سوزاک – Gonorrhea تریکوموناسیس – Trichomoniasis اچ‌آی‌وی (HIV) / ایدز (AIDS) تبخال تناسلی – Herpes زگیل تناسلی(عفونت اچ‌پی‌وی) – HPV infection هپاتیت – Hepatitis سیفلیس – Syphilis بیماری ... ادامه مطلب »

موج جدید سلامتی

پژوهش جدید موسسه “پروفا” (Profa) نشان داد که “زنانی که به زنان علاقه دارند” نیازهای خاص در خصوص سلامتی دارند که همیشه در دستورالعمل‌های کنونی یافت نمی‌شود.  نهادهای انجمنی بخوبی دریافته‌اند که در خصوص مسائل سلامت، برقراری تعادل میان عرضه و تقاضا همواره آسان نبوده و از چند سال پیش نیازهای زنان لزبین و دوجنسگرا بسیار افزایش یافته است. نیازی ... ادامه مطلب »

دگرباش‌ها و بهداشت روانی

طبق گزارش انستیتوی ملی بهداشت روانی [آمریکا]، تقریباً 26 درصد از افراد بالغ هجده سال به بالا، یعنی یک چهارم آمریکایی‌ها در یک بازه زمانی یک‌ساله، با ناراحتی‌های روانی روبه‌رو شده‌اند. مانند هر فرد دیگری، دگرباشان (گی‌ها، لزبین‌ها، ترانس‌جندرها و بای‌سکشوال‌ها) نیز این مشکل را تجربه کرده‌اند. نخست و در درجه اول اهمیت، باید به خاطر داشت که دگرباش بودن ... ادامه مطلب »

اختلال دو قطبی؛ علائم و نشانه ها

همه ی ما گاهی شاد و گاهی غمگین می شویم. اما در مورد اختلال دوقطبی، این نوسان بسیار شدید است. علایم اختلال دوقطبی می تواند به کار و راندمان شما در مدرسه آسیب رساند، به روابط شما ضربه بزند و روزمرگی شما را مختل کند. گرچه امکان درمان وجود دارد،  اغلب افراد علائم اولیه ی آن را تشخیص نمی دهند ... ادامه مطلب »

علائم، علل، پیشگیری، عواقب و عوارض سوزاک

درمورد سوزاک چقدر اطلاعات دارید؟ ما شما را با علائم، علل، پیشگیری، عواقب و عوارض سوزاک آشنا می کنیم. میخواهیم به معرفی سوزاک بصورت کامل می پردازیم. گاهی بیماران از بیان بیماریهای مقاربتی خویش احساس شرمساری می‌کنند اما این مطلب را باید بدانند که تمامی‌این بیماریها براحتی قابل پیشگیری است  و آموزش در این زمینه اولین قدم در پیشگیری می‌باشد.  soozak علائم، ... ادامه مطلب »

تاریخچه‌ی مطالعات روانشناسی درباره‌ی همجنس‌گرایی

در این نوشتار قصد دارم تاریخچه‌ی کوتاهی را در مورد دیدگاه‌های تاثیرگذار درباره‌ی همجنس‌گرایی بررسی کنم. در ابتدا به‌عنوان یک روانشناس لازم می‌دانم در جهت آگاهی جامعه، نکته‌ای بسیار مهم را یادآور شوم. متاسفانه بارها شنیده‌ام که دیدگاه‌های غلط و افسانه‌های نادرستی پیرامون فروید و دیدگاهش در‌باره‌ی گرایش جنسی، مخصوصاً در میان اقلیت‌های جنسی وجود دارد. فروید مشهورترین چهره در روانشناسی ... ادامه مطلب »