تراجنسی مرد

گزارش «محتا» از برگزاری همایشی در رابطه با افراد تراجنسی

به گزارش موسسه حمایت از تراجنسی‌های ایران(محتا) روز یکشنبه 21 دی ماه 1393، همایشی با حضور دکتر کامیار توکلی(جراح) ،‌ دکتر نصر(رئیس سازمان بهزیستی)، دیگر کارشناسان و تعدادی از افراد تراجنسی زن و مرد برگزار شد. در این همایش به روشهای جراحی، تحولات آن، فرآیند آماده‌سازی افراد و پیامدهای جراحی پرداخته شد. بر اساس این گزارش ، این همایش در ... ادامه مطلب »

تغییر جنسیت در تراجنسی‌ها

در تراجنسی‌های زن به مرد، مراحل عمل جراحی معمولا در گام‌های مختلفی انجام می‌شود: اول ماستکتومی زیرپوستی[1] که اغلب با خارج نمودن رحم و تخمدان [2] (با بهره‌گیری از آندوسکوپی) توأمان می‌شود. مرحله بعدی آن شامل تغییر دستگاه تناسلی می‌شود که آن نیز دربرگیرنده‌ی واژینکتومی[3] ( حذف تمام قسمت‌های واژن با استفاده از جراحی)، نوسازی قسمت افقی مجرای ادرای، عمل ... ادامه مطلب »

ترنس پرتره، مجموعه عکس ترنس مرد

لورنزو تریبارگو هنرمندی است که استعداد زیادی در زمینه نقاشی دارد و می تواند به سبک جان سیمگر سارجنت یک نقاشی عاشقانه بکشد یا به سبک باب راس یک منظره شاد و سر حال. اما قوی ترین اثر تریبارگو تحت عنوان ترنس پرتره (transportraits) سردمدار آثار هنری وی شده است. ترکیب عکاسی و نقاشی روغن و ژشت های قهرمانانه قرن ... ادامه مطلب »

اسم من منصور

من منصور هستم، بیست‌و‌چهار ساله. در ترکیه زندگی می‌کنم و دانشجوهستم. تابستان 1389 در کلینیک سینا، شمیران، توسط دکتر اسکویی تحت عمل تغییر جنسیت قرار گرفتم. دو سال و نیم پیش از عمل هورمون درمانی را شروع کرده بودم. من که یک ترانس‌سکسوال زن به مرد یا FTM هستم این عبارت را این‌طور تعریف می‌کنم: ترانس زن به مرد فردی ... ادامه مطلب »