همجنس گرایان مرد

بخش یازده: همجنس‌گرایی مردان

مرجان اهورایی[1] [اشاره: این مقاله بخشی از یک پروژه است که بخش نخست آن توسط سایت ایرکو تهیه شده است و در سایت ایرکو منتشر شده. بخش دوم این پروژه در سایت مطالعات جنسیت ادامه دارد و مجموعه این مقالات به صورت یک کتاب توسط گروه مطالعات جنسیت و ایرکو در انتشارات گیلگمیشان به زودی منتشر خواهد شد. این مقاله ... ادامه مطلب »

آشکارسازی با ترس از جان برای فرار از سربازی!

جوانان ایرانی انتخاب می کنند تا همجنسگراییشان را آشکار کنند تا از خدمت سربازی 24 ماهه معاف شوند. قماری بی پروا. این کتمان حقیقت است: اصلا چیز خوبی نیست که همجنسگرایی آشکار در ایران باشی. کشوری که در میان سرکوب گرترین کشورها در مقابل همجنسگرایان شناخته می شود، با مجرم شناختن، آنها را بشدت سرکوب می کند و از جامعه ... ادامه مطلب »

نامه به مسعود

سوال: مسعود عزیز برای کسی که به عنوان همجنسگرا در ایران زندگی می‌کند  و دارای شغل و تحصیلات و امکانات رفاهی است چه مشکلاتی وجود دارد که زندگی‌اش را دشوار بکند؟ چه خطرهایی؟ چه کمبودهایی؟ پاسخ: خب شما بهتر از من می‌دانید که به چنین پرسشی پاسخ یک‌دست نمی‌شود داد. دارای شغل؟ کدام شغل؟ آزاد؟ یا دولتی؟ تحصیلات؟ چه نوع تحصیلاتی؟ ... ادامه مطلب »

آیا من گی هستم؟

آیا من گی هستم؟ داشتن درکی روشن از تمایلات جنسی کار ساده ای نیست بسیاری از مردم به همجنس خود کشش جنسی دارند اما مطمئن نیستند که این کشش به معنای همجنسگرا بودن باشد. برای بسیاری از مردم کشش به همجنس، حسی پر تنش است و باعث انزوای فرد می شود. بعضی از کسانی که خود می پرسند “آیا من ... ادامه مطلب »