خبرها

حضور ایرکو در جشنواره‌ی روز خانواده‌ی ایرانی تورنتو

تهیه  و تنظیم گزارش: الینا آذری جشنواره‌ی روز خانواده در ۲۳ جولای ۲۰۱۶ در میدان مل‌لست‌من تورنتو با شرکت سازمان دگرباشان جنسی ایران از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۰ شب برگزار شد. ایرکو در این مراسم اولین حضور خود را در بین نمایندگان شرکت‌های تجاری و خدماتی مختلفی تجربه کرد که در این جشنواره هر یک از غرفه‌ای برای عرضه‌ی ... ادامه مطلب »

«قاتل اصلی» کیست؟

وفا مهرآیین- سردبیر وبسایت ایرکو کشف انگیزه قتل و سبب اصلی رخداد کشتار یکشنبه سیاه، طی هفته گذشته تبدیل به دغدغه همگانی شده و اذهان تمام ما را به خود مشغول داشته است. رسانه‌های خبری و تحلیلی هر یک با برجسته‌نمایی هر یک از این قطعات پازل « عمرمتین / امریکایی افغان‌تبار / کلوب همجنسگرایان / ایالت فلوریدا / کشتار ... ادامه مطلب »

مراسم رو‌نمایی از کتاب “تاریک‌خانه‌ی آدم” اثر فرشته مولوی در گالری آرتا

دعوت از دوستان دگرباش ساکن کانادا فرشته مولوی، آخرین اثر خود، «تاریک‌خانه‌ی آدم» را یکشنبه اول ماه می در گالری آرتا رونمایی خواهد کرد که در آن به مساله دگرباشان جنسی و ارتباط ایشان با محیط خانه و خانواده پرداخته است. مراسم معرفی کتاب با حضور نویسنده و حمایت نیاز سلیمی فعال حقوق بشر و دگرباشان جنسی برگزار خواهد شد. ... ادامه مطلب »

شرکت Paypal ایجاد مرکز جهانی عملیاتی شارلوت در کارولینای شمالی را به علت وضع قوانین تنفرآمیز بر علیه افراد دگرباش جنسی، لغو کرد.

نظر شما در مورد  نقشی که صاحبان صنایع و کسب و کارهای بزرگ می‌توانند در تحقق برابری و آزادی ایفا کنند چیست؟ اگرچه بسته به ساختار اقتصادی هر کشوری چنین تاثیراتی می‌تواند قابل توجه و یا کم‌رنگ باشد، ولی همواره نمونه‌هایی از آن را در هر جامعه‌ای می‌توان مثال زد. در دهه‌ی اخیر بسیاری از شرکت‌های بزرگ در ایالات متحده ... ادامه مطلب »

سازمان ایرکو به مدت یک‌ سال پرونده‌ی جدیدی از پناهجویان دگرباش نخواهد پذیرفت.

سازمان دگرباشان جنسی ایران از سال 2007 تاکنون بطور مستمر با دگرباشانی که ایران را به قصد پناهندگی به مقصد ترکیه ودیگر کشورها ترک میکردند در ارتباط بوده و به این افراد در زمینه‌ی پناهندگی مشاوره داده است.  همچنین پرونده افراد را به نمایندگی از آنان در کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، سفارت و اداره‌ی مهاجرت کشورهای پناهنده‌پذیر، پیگیری ... ادامه مطلب »

بهار آغازی بر رویش و زایش طبیعتی است که مدتی در خواب سیاه ذغال و سپید برف فرو رفته بود.

بسا برای اذهانی که در غفلت از رنگارنگی بهاری فروخفته‌اند نیز نیک باشد تا همراه با نوزایی نوروزی، قدری به زیست طبیعی طبیعت بنگرند و با پذیرش رنگین‌کمان انسانی در ساحت زیست جنسی، طعم تلخ روزگار را قدری بکاهند. به یاد آریم که در روزگاری نفس می‌کشیم که اندک اندک از کرانه‌های دور نوای همزیستی با اقلیت‌های جنسی و پیگیری ... ادامه مطلب »

هیلاری کلینتون از موضع قبلی خود در قدردانی از ریگان و همسرش در حمایت‌خواهی برای ایدز، پوزش خواست.

Hillary Clinton Apologizes After Shocking Praise For Nancy Reagan’s AIDS Activism ماجرا از این قرار است که هیلاری کلینتون – یکی از دو نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری امریکا در 2016 – در مراسم درگذشت نانسی ریگان، همسر رئیس جمهور اسبق آمریکا، در مصاحبه با MSNBC مدعی شده است که نانسی ریگان و همسرش مبحث اجتماعی معضل همه‌گیری ایدز ... ادامه مطلب »

نه! سام اسمیت اولین فرد همجنسگرا نبود که برنده‌ی جایزه‌ی اسکار شد.

فهرست زیر دگرباشانی هستند که برنده‌ی جایزه اسکار شدند؛ بسیار بیشتر از آنچه تصور می کنید. شب گذشته در مراسم اسکار، سام اسمیت حین سخنرانی خود، پس از اعلام نامش به عنوان برنده‌ی جایزه‌‌ی اسکار بهترین آهنگ اصلی، گفت: ” جايزه‌ی اسكار خودم را به جامعه‌ی‪ LGBT ‬تقديم مي‌كنم. او پس از به دست آوردن جايزه اسكار براي آهنگ اصلي ... ادامه مطلب »