بایگانی نویسنده: irqoadmin

مدافعین حقوق بشر سوگوار درگذشت عصما جهانگیر هستند

با کمال تاسف خبر درگذشت عصما جهانگیر، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران را شنیدیم. وی در روز ۱۱ فوریه درگذشت و مدافعین حقوق بشر، به خصوص آنهایی که در ایران هستند سوگوار مرگ او هستند. جامعه ایران کسی را از دست داد که یکی از پر خروشترین مبارزین در راه حقوق، آزادی‌های اساسی‌ و مبارزه برای ... ادامه مطلب »

ایرکو: نگرانیم و جامعه‌ی دگرباش را فراموش نمی‌کنیم

سازمان دگرباشان جنسی ایران (ایرکو) بیانیه مطبوعاتی – برای انتشار فوری   یک هفته پس از شروع جنبش اعتراضی تازه‌ای در شهرهای ایران، سازمان دگرباشان جنسی ایران (ایرکو)، همانند همیشه خواهان پویایی جامعه‌ و کشور ایران در مسیری است که اعضای دگرباش خانواده‌های ایرانی نیز در کنار دیگر اعضای جامعه از حقوق شهروندی و امنیت اجتماعی برخوردار باشند. همچنین ایرکو ... ادامه مطلب »

نگرانی ایرکو از منع برگزاری رویدادهای جامعه دگرباش جنسی در آنکارا

سازمان دگرباشان جنسی ایران (ایرکو) با توجه به وضع محدودیت‌های بیشتر بر سازمان‌های حامی حقوق دگرباشان ترکیه، از پناهجویان و پناهندگان مقیم این کشور می‌خواهد تا با دقت بیشتری اخبار را دنبال کنند و تسلیم شایعه‌ها نشوند بیانیه مطبوعاتی، برای انتشار فوری   در هفدهم نوامبر امسال، فرماندار آنکارا به بهانه احتمال روی دادن «جرایم ناشی از تنفر یا حملات ... ادامه مطلب »

پناهجوی دگرباش در غرب ترکیه مورد حمله قرار گرفت

خبر، سازمان دگرباشان جنسی ایران (ایرکو) شب گذشته، ۲۲ آگوست ۲۰۱۷، پناهجوی دگرباش ایرانی‌ در راه بازگشت از محل کار به سمت محل سکونت خود، مورد یورش چند فرد ناشناس قرار گرفت. عکس دست زخمی او در زیر قابل مشاهده است. آثار زخم‌های خونین چاقو بر بقیه‌ی بدن او نیز در عکس‌های دیگر موجود است، هرچند به‌خاطر امنیت او، همراه ... ادامه مطلب »

دگرباش جنسی همانند هر شهروند دیگری، در گفتگو با ساقی قهرمان

ساقی قهرمان، از اعضای شورای دبیران سازمان دگرباشان جنسی ایران (ایرکو) در گفتگو با شهرگان از گذشته، امروز و آینده اقلیت‌های جنسی فارسی‌زبان می‌گویند مصاحبه‌کننده: سید مصطفی رضیئی منبع: شهرگان سال‌ها از توقیف روزنامه شرق به بهانه مصاحبه با ساقی قهرمان در مرداد ۱۳۸۶ گذشته است، ولی هنوز یک نسخه از مصاحبه بر دیوار خانه او در شهر تورنتو آویخته ... ادامه مطلب »

هشدار نسبت به خطر جدی اخراج پناهجویان از ترکیه

بیانیه مطبوعاتی – برای انتشار فوری سازمان دگرباشان جنسی ایران (ایرکو) «این روزها خبرهای مربوط به پناهندگی در گوشه و کنار جهان منتشر است. ولی بر سر پناهجویان دگرباش جنسی در ترکیه چه آمده؟» سینا کیانی که مدیریت سامانه پناهندگی ایرکو را به عهده دارد، در ادامه می‌گوید: «ترکیه، در طول سال‌ها کشور ترانزیتی به‌نسبت امن برای جامعه رنگین‌کمانی محسوب ... ادامه مطلب »

شادباش و هشدار

فردا پراید زیبای استانبول برگزار می‌شود و مثل هرسال کنشگری پویا و موفق دگرباشان جنسی ترکیه را به جامعه‌ی دگرباشان ترکیه تبریک می‌گوییم. از سوی دیگر، با توجه به شرایط اضطراری حاکم بر ترکیه، محدودیت‌های شرایط پناهندگی در ترکیه، ناامنی شدید دگرباشان در مواجهه با خشونت پلیس و مردم نسبت به دگرباشان پناهنده، هشدار می‌دهیم که در راهپیمایی افتخار استانبول، ... ادامه مطلب »

نیاز به صحبت از هویت‌ها و گرایش‌های جنسی بعد از سند ۲۰۳۰ یونسکو

یانیه مطبوعاتی – برای انتشار فوری سازمان دگرباشان جنسی ایران (ایرکو) «گرایش‌ جنسی، از طریق آموزش به فرد منتقل نمی‌شود، بلکه هر انسانی با یک گونه‌ از گرایش‌های جنسی بدنیا می‌آید، بنابرین خانواده‌ها و کادر آموزشی مدارس می‌توانند اطمینان داشته باشند که آموزش داده‌های علمی مربوط به گرایش‌های جنسی (که شامل بر دگرجنس‌گرایی، همجنس‌گرایی، دوجنس‌گرایی و بی‌گرایشی جنسی هم می‌شود،) ... ادامه مطلب »